Jdi na obsah Jdi na menu
 


přehled našich akcí v roce 2015

5. 1. 2016

ZO Žleby okres Kutná Hora

V září jsme se zúčastnily spolu se Sokolem Žleby zájezdu pro děti na zámek a do parku s bludišti v Loučni. Výlet se velmi vydařil, počasí přálo, děti se moc bavily, dospělí byli velmi spokojeni. My jsme přispěli poloviční částkou k úhradě ceny za autobus.

V  měsíci říjnu se naše členky zúčastnily vzdělávacích seminářů v Kutné Hoře a v Praze.

V obou případech šlo o akce dvoudenní. Pražský byl zaměřen na násilí v rodinách/hlavně na ženách a seniorech/, kutnohorský na první pomoc při napadení a záchranu života. Obě akce byly velmi zdařilé a moc jsme se dověděly. V říjnu i v listopadu jsme opět vyjely na výstavy do Lysé nad Labem.

29. 11. jsme se členkami Sokola Žl. uspořádaly Adventní rozsvěcení vánočního stromu. Tentokrát nás zklamalo počasí, ale i přes jeho nepřízeň se sešlo přes 35 dětí a ještě více dospělých. Děti si zdobily perníčky, pouštěly svíčky v ořechových skořápkách, rozkrajovaly jablíčka a spolu s dětmi z LŠU jsme zpívaly koledy.

12. 12. opět se Sokolem Žl. jsme už tradičně uspořádaly Čertovskou diskotéku s nadílkou, programem, soutěžemi a tancem. Přišlo 46 dětí, vystoupilo 23 mažoretek, nadílku rozdalo 6 žáků/7.-9.třídy/v kostýmech čertů, andělů a mikuláše. I tyto bytosti nám zatančily. Uspořádaly jsme dovednostní soutěže pro 36 dětí. Diskotéka má vždy úspěch. 15. 12. jsme /také už tradičně/ vyjely do Prahy-nasát vánoční atmosféru, bylo to fajn. Na závěr roku/samozřejmě též tradičně/jsme se sešli na hodnotící členské schůzi, tentokrát pojaté jako "Pyžamová". Hodnotily jsme rok uplynulý a plánovaly rok 2016. Samozřejmě nechyběla dobrá nálada, vtipy, občerstvení a hodnocení kostýmů-pyžam a jiných nočních úborů. Jsme se svojí prací spokojeny, protože víme, že jsme jedna z nejlepších a nejpilnějších organizací v republice. Naše členky jsou velmi obětavé, nejsou líné dát hodně energie, ale i vlastních prostředků pro seniory, ženy i děti naší obce. Máme radost, když můžeme dát radost i druhým.   

Zapsala Mgr. Hana Němečková předsedkyně ZO Žleby 4.1.2016