Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za poznáním okresů rok 2012

27. 8. 2013

 

 

Jedna z nejzajímavějších akcí v roce 2012 byla akce „Za poznáním okresů.  Členky ze základních organizací  našeho okresu navštívily okres

Praha -východ. Nejprve jsme se zastavili v romantickém zámečku Bon Repos, který je dnes v soukromém vlastnictví a postupně se opravuje po tom, co ho používala 40 let československá armáda. Zámeček  nebyl z tohoto důvodu  vůbec přístupný a nyní jsme si ho mohli konečně prohlédnout.

Další naší zastávkou byly Hrusice, kde jsme si nejprve  prohlédli  Památník Josefa Lady a připomenuli jsme si  jeho život a tvorbu. Na oběd jsme se zastavili v jeho oblíbené hospodě

U Sejků. Atmosféra byla velice kouzelná, stěny byly vyzdobeny zvětšenými typickými kresbami  Josefa Lady.

Po obědě jsme se rozjeli do nejstarší české hvězdárny v Ondřejově, založené více jak před sto lety  a s průvodkyní jsme si prohlédli celý areál s mnoha zajímavostmi. Hvězdárnu obklopuje park  - arboretum se vzácnými dřevinami a řadou moderních plastik. Velice mile nás celý areál hvězdárny překvapil .

Na závěr jsme se setkali v restauraci v Zelenči s členkami ČSŽ okresu Praha -východ. Při kávě jsme si popovídali o  činnosti  a zkušenostech z naší organizace. Výlet byl pohodový a splnil smysl akce Za poznáním okresů, který byl pořádán v součinnosti s KRŽ. Potvrzuje se, že máme v našem kraji mnoho krásných míst, za jejichž poznáním není třeba jezdit příliš daleko.

                                      Milada Remešová, předsedkyně ORŽ Mladá Boleslav