Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2012

14. 5. 2013

 ČSŽ  Klub Kněževes

 

4.2. Maškarní rej pro děti 

  V sobotu 4.2.  KD v Kněževsi , sál jako vždy krásně ozdoben Valentýnskými balonky ožil a masky se vydaly zdolávat boj o prvenství.  Čerti, berušky, princezny, kouzelníci, kuchaři, kovbojové, indiánky, žabičky a další roztomilé postavičky ze světa pohádek, bojovali  o úspěch.

O hudbu a celý odpolední program se stejně úspěšně jako loni   postaral DJ Giacomo,.. Děti přivítaly  kouzelníka, který je   zapojil do svého vystoupení , dále  byly pro děti připraveny soutěže ,  oblíbená židličková, opravdu boj .- Házení míčků v padáku děti neskutečně pobavilo.

Zpestřením odpoledne byla ukázka Taebo – což je aerobní cvičení s prvky bojových sportů pod vedením Petry Hanzlíkové. Děvčata nám během 15 minut ukázala , jak si pořádně  protáhnout tělo v rytmu rychlé muziky.

Porotci náhodného výběru z řad rodičů vybrali 5 nejlepších masek v každé kategori a tyto masky byly odměněny. Ale na své si přišly i děti co se jako maska neumístily, protože určitě všechny dostaly  odměny v průběhu celého odpoledne za soutěže.

Opět jsme zde mohli přivítat děti z Klokánku Prahy 4, které jsou na naše akce zvány.  Vždy je moc rádi vidíme a myslím, že i ony rády na naše akce jezdí.  Odpoledne v kostýmech se nám  vydařilo, děti odcházely spokojeny.

 

Valentýnský karneval pro dospělé

Tímto ale večer neskončil, tedy alespoň pro rodiče, a aby jim to nebylo líto, večer i oni museli obléci masky, které si pečlivě celé týdny připravovali . Účast byla hojná a konkurence masek obrovská. Mohli jste zde potkat bezdomovce, stařeny, pankáče, lehké ženy, těhotná žena, tanečnice, Flinstounovi, Macha a Šebestovou, jahody, akta X, Pata a Mata, havajské tanečnice, sestřičky a pacienty,sportovce, a další. Největší úspěch a zároveň prvenství si soutěžící  odnesli hned dvakrát -  nedalo se opravdu vybrat , opravdové prvenství za excelentní volbu a provedení si zasloužili manželé Čefelínovi, protože  Marfuša a dědeček  hříbeček v jejich provedení neměla prostě chybu. Ale i bezdomovec –  Pavel Kratochvíl si prvenství také zasloužil.

Myslím, že si všichni dobře zatancovali. Stejně tak jako odpoledne, i večer nám k poslechu  a tanci hrál téměř bez přestávky DJ Giacomo. Převážně to byly písničky na přání,

 9.3.  Posezení žen- k MDŽ

Projednání další činnosti našeho svazu, příprava plánu kulturních a sportovních akcí pro děti a rodiče, k tanci jsme si společně zazpívaly, občerstvení jako vždy vlastní výroby – slané i sladké pečivo, rolády, rumové kostky …

 15 .4.   a  7 .10.  Humanitární sbírka 

Diakonie Broumov“,

kterou ČSŽ – KK  ve spolupráci s OÚ V Kněževsi pořádá  pravidelně dvakrát do roka, proběhla opět úspěšně, podařilo se shromáždit velké množství ošacení, obuvi, lůžkovin a dalších potřebných věcí.

 2. 6. . Dětský den  

V sobotu 2.6. odpoledne jsme se sešli v hojném počtu na sportovním hřišti, abychom oslavili Den dětí. Bohatý program plný soutěží, ukázek, zábavy a odměn nám odstartovali  pracovníci Celní správy, odbor 03 – Pátrání a dohledu, kteří  předvedli ukázku výcviku psů na vyhledávání drog a tabáku.  Byl vybrán   dobrovolník  „figurant“z řady dětí  jako „dealer“, který byl zdárné během několika vteřin speciálně vycvičeným psem odhalen.

O další zpestření  se postarala Policie ČR, které umožnila vyzkoušet  nejen dětem, ale i rodičům střílení z laserových pistolí na cíl.

Místní hasičský sbor přistavil hasičský vůz a děti si  mohly pod dohledem jednoho z členů vůz náležitě prohlédnout.

Na své si přišli i ti nejmenší.  Měli k dispozici nafukovací atrakce, kde se mohli patřičně vydovádět.

Malování na obličej proměnilo každý dětský obličejík  na postavičku z pohádek a komiksů.

Tradiční přetahování lanem děti proti rodičům ukončilo toto krásné odpoledne, děti spokojeně odcházely s náručí plnou dárků.

14.9. Schůze  členek projednání akcí do konce roku 2012

 

6.10.   dopolední  Drakiáda

Podzimní sobotní dopoledne bylo ve znamení draků. V hojném počtu jsme se sešli na hřišti,  stejně jako loni jsme vytrvale drželi naše létající  miláčky různých velikostí, tvarů a barev nad hlavou. Počasí nám opravdu přálo, draci se bez problémů vznášely téměř v oblacích. Všichni přítomní odcházeli spokojeně domů.

 

6.10.  odpolední  Halloweenská párty –

dlabání dýní a řepy

Odpoledne  si děti společně s rodiči vydlabávali z řep a dýní strašidelné obličeje.  Přivítali jsme mezi námi kytaristu Stanislava Barka, zakladatele známého festivalu  „Kytara napříč žánry“, který nám celé odpoledne zpestřil hraním písniček na kytaru.  Společně jsme si zazpívali a tajemné odpoledne jsme zakončili cestou za pokladem.  Postavičky z pohádek : Čert a Káča, Křemílek a Vochomůrka, Marfuša , dědeček Hříbeček nás doprovodily  hledat poklad na zahradu místní  MŠ. Každý si odnesl plnou náruč hraček a sladkostí. Příští rok se opět moc těšíme.

  1.12.  Dětská mikulášská besídka a s ní spojená  soutěž  o nejhezčí Vánoční svícen  - 12. Ročník

Všichni ti, kteří v sobotu 1. prosince přišli na Mikulášskou besídku do vyzdobeného kulturního domu v Kněževsi, měli hned po vstupu důležitý úkol, obodovat doma vyrobené  vánoční svícny, které do soutěže přinesli  nejen děti místní školy a školky, ale i rodiče. Porotu tudíž tvořili všichni přítomní, a vyhodnotili 3 nejlepší vánoční svícny.  Besídku si užívaly hlavně děti, které si vzala do péče Iva Roučková. Připravila pro ně spoustu písniček, zpívání, nesměly chybět ani soutěže ve sportovní dovednosti. Čekání na příchod Mikuláše, andělů a čertů si tak děti krátily vánočním zpíváním a hrami. Najednou se ve dveřích objevili čerti a celý sál na vteřinu ztichnul… pak už Mikuláš s pomocí andělů rozdával dětem balíčky sladkostí a ovoce. Na závěr Mikulášské besídky byli autoři nejhezčích vánočních svícnů odměněni hodnotnými cenami. Některé ze svícnů byly při besídce a na večerní zábavě vydraženy a výtěžek byl předán dětem naší školy.

 1.12. Mikulášská  taneční zábava

 Stejně jako v letech minulých, i letos jsme pořádaly po dětské mikulášské besídce taneční zábavu pro dospělé. Sál jsme uklidily, na stoly daly čerstvé větvičky, perníčky a svíčky, aby atmosféra vánoc byla dokonalá. A než jsme se nadály, začali přicházet první tancechtiví nadšenci. Kapela Sympaťáci hrála až do rána jen s malými přestávkami, takže všichni, kteří se zúčastnili, ani neměli čas si pořádně odpočinout. Tanec byl po půlnoci lehce prokládán karaoke, tak jsme si mohli i svorně zazpívat retro písničky. Dražba zbylých věnců (většina se totiž prodala na dětské mikulášské za symbolickou cenu) probíhala jako vždy vesele, aktéři dražby se hecovali a výsledek bude překvapením i pro p.  učitelku Farovou. Opět může dětem ve škole v Kněževsi nakoupit další pomůcky na „výtvarku“ a my se budeme těšit na jejich výtvory, kterými  zkrášlí kulturní dům na dětský a dospělácký valentýnský karneval 9.února 2013.

 24.12. Půlnoční v Tuchomeřickém kostele  -

 kostelík pod kopcem - Církev Československá Husitská- účast byla menší nežli loni, ale i tak to bylo velice příjemné zakončení noci v tento den.

 

 

 


V Kněževsi dne 22.1. 2013              Za ČSŽ –KK  : Krausová Kateřina